Marka Araştırmasını Nereden Yapabiliriz?

Marka araştırması, patent almak isteyenler için aşılması gereken önemli adımlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan işlemlerin ardından eğer doğru sonuçlar elde edilirse marka adının kopya olmadığı kolaylıkla kanıtlanıyor. Bu sayede patent işlemleri de hız kazanıyor. Belirlenen isim kısa süre içerisinde ismi isteyen şirkete veriliyor. Kısa süreden kasıt yaklaşık olarak 10 ay gibi bir süreye tekabül etmektedir. Normalde bu işlemler 12 aya kadar sürebilmektedir. Marka tescil işlemlerinin daha hızlı olması için marka araştırma adımı iyi bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Bu sayede zaman kayıplarının önüne geçilerek hızlı bir marka tescil işlemi gerçekleştirilebilir. Okumaya devam et Marka Araştırmasını Nereden Yapabiliriz?

Doğru Marka Sorgulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Marka sorgulaması marka tescili yapacak firmalar için en önemli adımlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu adımın eksiksiz ve doğru şekilde yapılması marka tescil işlemlerinin başarıya ulaşmasını sağlıyor. Marka tescil işlemleri uzun bir süreç olarak karşımıza çıkıyor. Okumaya devam et Doğru Marka Sorgulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Ankara Marka Tescil Firmaları

Marka tescil denilince bu alanda hizmet veren birçok firma bulunuyor. Genel anlam itibariyle incelendiğinde marka tescil firmalarıyla çalışmak bir bakıma Türk Patent Enstitüsü ile köprü görevi gören firma ile çalışmak anlamına geliyor. Bu alanda geçmiş yılların tecrübesine sahip firmalar markaların tescillenmesi, patent çıkarılması gibi alanlarda hizmet veriyor. Okumaya devam et Ankara Marka Tescil Firmaları

İSİM HAKKI SORGULAMASI YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

İsim hakkı diye bilinen şey aslında marka tescilidir. İsim hakkı demek, ürün veya hizmetlere verilen ad demektir. Ürün ya da hizmetlere verilen isimler ancak koruma altına alınırsa isim hakkına sahip olunabilir. Bu da isim hakkının tescili ile mümkün olmaktadır. Okumaya devam et İSİM HAKKI SORGULAMASI YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

DOĞRU MARKA SORGULAMASI NASIL YAPILMALIDIR?

Marka, eğer doğru seçilirse sektörde üst sıralarda olunmasında oldukça yararlı olmaktadır. Çünkü zirvede olanlara bakıldığında hep güçlü bir marka oluşturmuş olanlar görülmektedir. Başarılı bir marka satış artışı sağlar, tanınmayı ve tek olmayı hedefler, müşteri açısından kaliteyi simgeler. Okumaya devam et DOĞRU MARKA SORGULAMASI NASIL YAPILMALIDIR?

ANKARA MARKA TESCİL FİRMALARI

Tescil demek bir markanın, patent ya da tasarımın kimliği anlamına gelmektedir. Yani bir marka faaliyette olduğu sürece bu kimliği taşımaktadır. Bu nedenle marka tescili oldukça önemlidir. Marka tescili sayesinde her şeyden evvel bir markalaşma yoluna girilmiş olunur. Okumaya devam et ANKARA MARKA TESCİL FİRMALARI