ANKARA MARKA TESCİL FİRMALARI

Tescil demek bir markanın, patent ya da tasarımın kimliği anlamına gelmektedir. Yani bir marka faaliyette olduğu sürece bu kimliği taşımaktadır. Bu nedenle marka tescili oldukça önemlidir. Marka tescili sayesinde her şeyden evvel bir markalaşma yoluna girilmiş olunur. Bu da kurumsal bir kimlik edinmek anlamına gelmektedir ki bu firmaların başarısı için çok mühimdir. Aynı zamanda marka tescili sayesinde bir ürün ya da hizmetin başkaları tarafından taklit edilmesinin önüne geçilmiş olur. Bu sayede marka tescili yaptıran firmanın ürün ya da hizmeti tek olmakta, müşteriler tarafından bu marka başarıyla tanınmaktadır. Sizler de Ankara marka tescil alanında markanızı koruma altına almak isterseniz en kısa sürede alanında uzman kişilerle görüşmelisiniz.

Marka Tescil Süreci ve Gerekli Olan Evraklar

Marka tescil başvurusunda öncelikle marka ile ilgili olarak gerekli araştırmalar yapılmaktadır. Bu araştırmalar odlukça dikkatli bir şekilde ve alanında uzman olan bir firma tarafından yapılmalıdır. Çünkü başta yapılan marka değerlendirilmesi eğer gerektiği kadar iyi yapılmazsa, aylar sonra bile Türk Patent bu markayı reddedebilmektedir. Bu nedenle Ankara marka tescilfirmaları alanında oldukça dikkatli olmak, alanında uzman ve profesyonel olan bir firmayla çalışmak gereklidir. Ön değerlendirme sonrasında eğer marka ile ilgili herhangi bir engel yoksa marka tescil için talepte bulunulabilmektedir. Resmi bir şekilde tescil başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu’na yapılmaktadır.

Marka tescili ile ilgili olarak istenen belgeler arasında öncelikle başvuru formu (Word, Pdf) yer almaktadır. Bu formu marka sahibi doldurmaktadır. Marka tescili ile ilgili olarak ücret aşamasıysa değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliğin nedeni markanın sınıf sayısı olmaktadır. Marka örneği (mümkünse logo) ve vekaletname de istenen diğer evraklar arasındadır. Marka tescilinde çalışılacak olan firmanın önemi çok büyüktür. Özellikle de marka araştırması aşamasında bu önem oldukça fazla açığa çıkmaktadır. Bu nedenle de marka tescili için çalışılacak olan firma uzman, kaliteli hizmet anlayışına sahip ve profesyonel bir yapıda olmalıdır.

 

“ANKARA MARKA TESCİL FİRMALARI” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir